Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Bruyere.pl
Podręcznik O fajkach Akcesoria Tytonie Galeria Strefa Bruyere Cafeteria

 Wybór tytoniAkcesoria 

PAMIĘTAJ !
  1. Wybierz taką fajkę aby pasowała do Ciebie...
  2. Nie daj się skusić na tani tytoń...w przeciwnym wypadku lepiej zapal papierosa!
  3. Nie odmawiaj sobie dodatków ułatwiających życie fajczarza...Centrum Handlu Hurtowego - baner
Zdobądź uprawnienia kierownika
wycieczek i szkolnych imprez
krajoznawczo - turystycznych
***
kurs Rekrutacja i selekcja pracowników
***
Jak od podstaw przeprowadzić proces rekrutacji, aby z sukcesem zatrudniać odpowiednich pracowników...
**
rewelacyjny kurs internetowy organizowany przez firmę  Prestin
*
Firma jest tak dobra, jak ludzie, którzy ją tworzą


obrazki/art_ph/art23.JPG
Fajeczka

Na początek wybór fajki. Zwróć uwagę na jej kształt, wielkość, rodzaj materiału z którego została wykonana. Nie zapominaj jednak że najważniejsze jest aby odpowiadała właśnie tobie. Stań przed lustrem i sprawdź czy pasuje do ciebie i twojego stylu, ja oraz czy dobrze leży w dłoni. Zbyt duże fajki trudno utrzymać w zębach, chyba że zamierzasz palić ją wyłącznie siedząc w wygodnym fotelu.


Dla wielu nie bez znaczenia jest cena fajki, tu jednak chciałbym zaznaczyć że warto czasem wydać trochę więcej niż płacić dwa razy (popieram przysłowie: "kto tanio kupuje płaci dwa razy"), dlatego też polecam zakup fajki z wrzośca o dość grubych ściankach. Fajka taka na pewno wiele zniesie, jest również bardziej odporna na przepalenie, tak więc zniweluje nasze początkowe niedoskonałości w technice palenia.


Zaletą fajek wrzoścowych jest również smak jaki wydobywa z tytoniu w trakcie palenia, uwrażliwia palącego na delikatne różnice w palonych tytoniach, to tak trochę jak z mercedesem, "gdy raz spróbujesz nic nie smakuje tak samo i choćbyś spróbował innej marki to i tak kiedyś wrócisz". A poza tym prędzej czy później i tak będziesz musiał taką fajkę sobie sprawić.


Ja swoją pierwszą fajeczkę wrzoścową mam od ojca. Dostał ją w prezencie i nigdy nie zapalił, mnie natomiast tak zachwyciła, że trudno było się powstrzymać aby nie zapalić, tak to już jest z nami fajczarzami... (zajrzyj jak postępować z odziedziczoną fajką)


Godne polecenia są fajki gliniane i z kolby kukurydzy. Wielbicielem tych ostatnich był m.in. Eisenhower, pomimo iż dość szybko się wypalają mają wyjątkowy styl i są lekkie. Wadą fajek glinianych jest to, że mocno się nagrzewają w związku z czym ciężko jest je utrzymać w dłoni, dlatego też wybieraj egzemplarze raczej niezbyt duże. Jednakże niewątpliwą ich zaletą jest cena.

      Opracował: J.M.     


Pięć kluczowych pytań na temat używanej fajki...
  • Co rozumiemy przez pojęcie używanej fajki?

W prostym ujęciu, jest to fajka która była kiedyś dawniej palona przez kogoś innego bądź przez wiele lat nikt jej nie palił tylko leżała gdzieś na strychu z różnych powodów.

  •  Nie palona oznacza, że jej palenie jest nie higieniczne?

Pierwszą reakcją jak nasuwa mi się na tak zadane pytanie jest…”Nie jesteś pierwszą osobą która oblizuje ten zgryz!”. Oczywiście jest to pewne uproszczenie w interpretacji powyższego pytania, w rzeczywistości chodzi nam o to, czy została ona wyczyszczona i zdezynfekowana.

Oczywiście nawet ja nie wezmę do ust fajki znalezionej w garażu albo od sprzedawcy z eBay.

 

  • Czy mogę oszczędzić kupując używaną fajkę czy też lepiej kupić nową?

 Generalnie można powiedzieć tak. Większość tego typu fajek jest 25-50 proc. tańsze niż porównywalne najnowsze modele oczywiście zależy to od kondycji samej fajki. Niektóre fajki GBD Uniques z lat 60-tych są obecnie warte tysiąc razy więcej niż nowe egzemplarze, z tym, że należy zaliczyć je raczej do kategorii kolekcjonerskich a nie przeznaczonych do codziennego palenia.

  • Słyszałem, że stare fajki palą się lepiej niż nowe, czy to prawda?!?

 Tak i nie. Opalone fajki z wielominutowym choćby nagarem dobrze palą się od początku (chyba, że zostały źle wykonane) w znacznym oczywiście uproszczeniu, po prostu ktoś kiedyś dobrze zaczął natomiast „przerwa w procesie” jest dla ciebie. Dla jednych oczywiście jest to wadą dla innych zaletą…ja jednak nie byłbym tak zasadniczy w swych ocenach. Zawsze w takiej sytuacji pojawiają się pewne wątpliwości. Jako przykład z własnego doświadczenia podałbym tutaj fajki włoskiego producenta firmy Ardor.  Ponieważ w tym przypadku dysponując ulubionym egzemplarzem kupionym wiele lat temu, otrzymałem od swego bliskiego przyjaciela w prezencie imieninowym nowszą wersję…Z moich obserwacji wypłynął następujący wniosek…Nowy markowy Ardor od samego początku palił się dużo lepiej niż starsza wersja nie raz już czyszczona…ale także lepiej niż inne nowe fajki.

Ostateczną więc odpowiedź pozostawiam Wam Szanowni czytelnicy…

 

  • Znalazłem pudełko ze starymi fajkami dziadka. Ile są w rzeczywistości warte?!?

Jest to zaiste znaczące pytanie, na które spróbuję odpowiedzieć. Niektórym zapewne moja odpowiedź nie przypadnie do gustu, niektórych natomiast załamie lub złamie im serce.

Niektóre fajki owszem posiadają pewną wartość jak każda stara rzecz. Zwykle w takich pudełkach można wyłowić 2-3 w dobrym stanie, ale nie wpadajcie od razu w zachwyt z dwóch powodów. Niektóre takie fajki mają nawet za sobą całe wieki. Pewne egzemplarze zapewne nadawały by się jeszcze do sprzedaży, lecz koszt ich naprawy czy odświeżenia jest znacznie wyższy od możliwej do uzyskania za nie ceny.

Z pudełkiem starych fajek jest niemal podobnie jak z pudełkiem starych zegarków. O tyle o ile np. Rolex czy nawet Timex miały by jakąś wartość o tyle RoLUX czy też Swatch z zarysowaniem na kopercie nie przedstawiają takiej wartości z racji wieku.

Oczywiście mnie też złamałoby się serce mówiąc komuś, kogo dziadek w 40 letniej fajce palił w każde wakacje które właśnie między innymi dlatego pamięta…ale nicto. I tak można by opowiadać oraz przedstawiać za i przeciw…

    Dodano: 17.12.2007  Opracował: K.K.

kurs Skuteczna sprzedaż bezpośrednia i telefoniczna

Główna Mapa Księga gości Praca Współpraca Prywatność Kontakt
Copyright © 2005 - cafebruyere
Design: Zama
All Rights Reserved by Aktima Partner
Webmaster: cafebruyere - cafe@bruyere.pl