Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Bruyere.pl
Podręcznik O fajkach Akcesoria Tytonie Galeria Strefa Bruyere Cafeteria

Główka | Komin | Dno komina | Podstawa | Szyjka | Kanał dymowy | Cybuch 
Obrączka
| Ustnik | Czop | Skraplacz
70.pl - komponenty dla WebMasterów: aliasy, liczniki, newslettery, księgi gości, shoutboxy i inne.
Centrum Handlu Hurtowego - baner
Zdobądź uprawnienia kierownika
wycieczek i szkolnych imprez
krajoznawczo - turystycznych
***
kurs Rekrutacja i selekcja pracowników
***
Jak od podstaw przeprowadzić proces rekrutacji, aby z sukcesem zatrudniać odpowiednich pracowników...
**
rewelacyjny kurs internetowy organizowany przez firmę  Prestin
*
Firma jest tak dobra, jak ludzie, którzy ją tworzą

Budowa główki fajki


Główka (ang. bowl)


Jest zasadniczym elementem fajki. Wykonana z różnego rodzaju materiałów (patrz rodzaje fajek), posiada wydrążony otwór zwany kominem, w nim to pali się tytoń. Dodatkowy otwór odprowadza dym do ust - biegnie on przez szyjkę. W zależności od jakości kawałka drewna z którego są strugane albo od inwencji projektantów główki mogą przyjmować różne kształty (patrz podstawowe typy fajek) stając się tym samym głównym wyróżnikiem podstawowych typów. Szczególnie fantazyjne okazy określane mianem "freehand", mogą przyjmować bardzo artystyczne kształty. Wielkość samej główki, jej wysokość i szerokość mają wpływ zarówno na wybór tytoniu jak i na walory smakowe konkretnych mieszanek (patrz dobór fajki)


Komin (ang. tobacco chamber)


Jest Integralną częścią główki. Mianem tym określany jest wydrążony w główce fajki otwór w którym palimy tytoń. Ma jego wymiary mają wpływ na dobór fajki do tytoniu lub odwrotnie.


Dno komina (ang. heel)


Mianem tym określana jest powierzchnia w głębi komina, mająca wpływ na położenia otworu wylotu dymu, który powinien być umieszczony nieznacznie powyżej tego miejsca. Jeżeli otwór umieszczony jest na samym dnie komina, wtedy znajdujący się u dołu wilgotny tytoń i tworzący się w trakcie palenia kondensat zapychają fajkę. Niekorzystna jest także sytuacja w której otwór umieszczony jest zbyt wysoko, powodując nie dopalanie się tytoniu a tym samym tworzenie się tzw. "mokrego dna".


Podstawa (ang. stummel)


Stanowi dolną, zewnętrzną część główki fajki.


Szyjka (ang. shank)


Wyprowadza kanał dymowy z główki fajki. Najczęściej stanowi jedną całość z główką. W zależności od wytwórcy może być okrągła, owalna bądź o czworobocznym przekroju.


Kanał dymowy (ang. air passage)


Jest podłużnym otworem biegnącym poprzez szyjkę do ustnika, doprowadzając dym do ust palącego. W miejscu połączenia szyjki z ustnikiem najczęściej rozszerzony, tworząc miejsce do montażu filtra.

  Opracował: M.W.

 
kurs Skuteczna sprzedaż bezpośrednia i telefoniczna

Główna Mapa Księga gości Praca Współpraca Prywatność KontaktCopyright © 2005 - cafebruyere
Design: Zama
All Rights Reserved
Webmaster: cafebruyere - cafebruyere@wp.pl