Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Bruyere.pl
Podręcznik O fajkach Akcesoria Tytonie Galeria Strefa Bruyere Cafeteria

Flue-cured | Stoved Virginia | Burley | Maryland | Dark air-cured | Orientalne 
Latakia | Dark - fired | Perique | Rustica | Cavendish  
Sposób cięcia tytoniu 


Centrum Handlu Hurtowego - baner
Sposoby cięcia tytoniu

FLAKE - tytoń tego typu prasuje się w kostkę, następnie tnie się w płaskie paski o różnych rozmiarach. Musi być rozdrobniony w palcach przed paleniem. Generalnie grubo cięte tytonie palą się chłodno i z pewnymi wyjątkami najczęściej w ten sposób robi się Virginię.

http://www.bruyere.cba.pl/obrazki/t_img/flake_02.jpeg

RIBBON CUT - tytoń prasuje się a następnie tnie w długie i cienki wstążki. Przyczym nie tak długie i cienkie jak w przypadku SHAG. Cięcie typu SHAG jest bardziej zbliżone do papierosowego. Najczęściej stosowane przy Virginii i Orientach.

http://www.bruyere.cba.pl/obrazki/t_img/ribbon_cut01.jpeg

CUBE CUT - tytoń jest drobny, starty lub pokawałkowany w drobne kawałki często o kwadratowym kształcie. Typowym cube cut'em jest Burley.

http://www.bruyere.cba.pl/obrazki/t_img/cube_cut.jpeg

CURLY - tytoń tego typu to liście pokrojone w świderki. Cechą charakterystyczną jest jego wolne palenie i chłodny dym.

http://www.bruyere.cba.pl/obrazki/t_img/curly_cut.jpg

SHAG - tytoń tnie się finezyjnie w bardzo długie paski. W czasach Edwardiańskich było to równoznaczne z jego niską jakością. Dzisiaj sytuacja ma się zgoła odwrotnie. Przykładem jest tu McClellands Shag Cut bądź Baker Street, czy 221. Większość shag'ów ma dużą zawartość Virginii, a jest to zasługą jej długich liści.

http://www.bruyere.cba.pl/obrazki/t_img/shag_cut.jpg

NAVY CUT - oryginalnie ten typ tytoni był przeznaczony dla marynarzy. Pakowany był w długie puszkopodobne płucienne tuby szczelnie zamknięte. Jeśli chciał się go zabrać ze sobą, można było go pociąć według uznania, np. grubiej do żucia lub cieniej do fajki. Typowe navy cut'y to Escudo, Three Nuns Slices lub Bengal Slices. Zwykle jest to wolno palący się tytoń pasujący do jego historycznej oprawy. Mieszanki Navy zwykle bazują na aromatyzuje się poprzez moczenie w rumie czyli podstawowym marynarskim przysmaku.

http://www.bruyere.cba.pl/obrazki/t_img/navy flake cut.jpg

      Opracował: K.K., dodano: 8.11.2005 r.Główna Mapa Księga gości Praca Współpraca Prywatność KontaktCopyright © 2005 - cafebruyere
Design: Zama
All Rights Reserved
Webmaster: cafebruyere - cafebruyere@wp.pl